KOSOVA

Dita e pestë e situatës alarmante nën qetësinë armiqësore në Veri të Kosovës nuk është ndryshe nga katër ditët e tjera.

Reciprociteti i targave zbatohet rigorozisht nga Kosova kurse Serbia mbetet në alarm.

Serbët në Kosovë ndërkohë nuk tërhiqen nga bllokimi i rrugëve dhe kërkojnë tërheqjen e njësive ROSU dhe shfuqizimin e vendimit të qeverisë Kurti për targat.

Në të dyja anët e kufirit ka forca të shumta ushtarake e policore ndërsa partnerët ndërkombëtare bëjnë thirrje për ulje të tensioneve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb