TIRANE

Një tjetër student i Universiteti Bujqësor është përplasur me kryeministrin Edi Rama. Teksa i ka kthyer përgjigje Ramës në lidhje me nivelin e formimit, i riu ironizoi shprehjen e rektorit të universitet, ku ky i fundit tha; “S’kam këllqe”.

“Na falni për edukatën, se kaq formim kemi. Se kemi një rektor që na tregon këllqet se sa i ka këtu. S’jam ekselent, kam dhe provime të mbartura”, tha studenti.


Gjatë fjalës së tij para kreut të qeverisë dhe studentëve rektori tha se disa gjëra nuk janë në juridiksionin e universitetit.


“Nuk është në këllqet e mia që t’u jap përgjigje për të gjitha pikat pyetjet, pasi disa prej tyre dalin jashtë juridiksionin që ka universiteti”, tha rektori.


Kujtojmë se ditën e sotme një tjetër studente ia ‘plasi’ në sy kryeministrit faktit se rektori ia kishte mbajtur të fshehtë faktin se ai do të vinte në takim. Madje ajo pasi i bëri një pyetje se pse ishin rritur tarifat, u largua nga takimi.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: