Nuk duket se kanë ndryshuar shumë tiparet e tij. E njëjta fytyrë, sy, staturë. Ky është lideri i Vetëvendosjes, kryeministri i zgjedhur i Kosovës, Albin Kurti.

Me të drejtë ai është politikani më i përfolur në Kosovë. Kjo pasi si fitues i zgjedhjeve të jashtëzakonshme të 6 tetorit, Kurti dhe partia e tij kanë dalë të parët, duke bërë kështu që ai si kandidat për kryeministër të vendit të jetë më i votuari në këto zgjedhje

Dikur udhëheqës i protestave studentore në Kosovë, sot është kthyer në liderin më të dashur për kosovarët, të cilët i besuan votën duke e nxjerrë kështu më të votuarin e zgjedhjeve të fundit.

Në foton më poshtë mund ta shihni Albin Kurtin kur ka qenë fëmijë, ku shihet së bashku me mësuesen e tij, Nafije Deva.

Albin Kurti, Nafije Deva
Albin Kurti, Nafije Deva

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: