Sirenat ruse në merkato bëhen më të forta për Elseid Hysaj. Mediat italiane bëjnë të ditur se Spartaku i Moskës vazhdon të këmbëngulë për të marrë shërbimet e kapitenit të kombëtares së Shqipërisë. Duke qëndruar në lajmet e fundit që vijnë nga përtej Adriatikut, klubi moskovit ka bërë edhe ofertën zyrtare.

068181800 1595733044 Napoli Vs Sassuolo 06
068181800 1595733044 Napoli Vs Sassuolo 06

Për Napolin janë gati 7 milion euro, ndërsa Hysajt i ofrohet një kontratë 4-vjeçare me 3 milion euro në sezon. Shifra të rëndësishme, por për momentin operacioni bllokohet nga Napoli, që pretendon jo më pak se 10 milion euro për anësorin shqiptar.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb