Pjesa më e madhe e njerëzve instalojnë kamera në shtëpitë e tyre për të kapur ndonjë hajdut që po përpiqet të hyjë në pronën e tyre.

Por këtë herë disa banorë në Florida kanë kapur diçka tepër të rrallë, momentin e rënies së një meteori gjigand.

Shoqëria Meteorologjike Amerikane tha se objekti qiellor u pa nga më shumë se 150 persona, të cilët raportuan për një dritë të shndritshme.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: