Një mami singel, me një bukuri të skalitur, joshëse dhe gjithë elegancë në tapetin e kuq dhe në ekranin e madh, Charlize Theron festoi në 7 gusht 45 vjetorin e lindjes.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Bukuroshja bionde ka një karrierë të konsoliduar dhe suksese të shtuara ndër vite. E lindur në Afrikën e Jugut, ajo ka pasur një fëmijëri të vështirë, (ka asisituar në vrasjen e të atit, të dhunshëm dhe të alkoolizuar, nga dora e nënës që përpiqej të mbrohej nga agresori dhe është njohur në botë falë spotit seksi të Martinit.

Suksesi fillon me ‘Avokati i djallit’ dhe që nga ai moment nuk u ndal më. Do të marrë cmimin Oscar si artistja më e mirë protagoniste në 2004 falë ‘Monster’, (duke marrë edhe dy kandidatura).

Ndër filmat e saj më të spikatur kujtojmë (“The Burning Plan”, “Nella Valle di Elah”, “Le regole della casa del sidro”, “La moglie dell’astronauta”) (“The italian job”, “Mad Max: Fury Road” “Fast and Furious 8” e “Aeon Flux”), (“La maledizione dello scorpione di giada”, “Young Adult” e “Non succede ma se succede…”).

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb