Tirana është përfshirë gjatë orëve të natës nga reshje tepër të dendura të shiut dhe një stuhi e fortë ere, e cila ka shkaktuar jo pak dëme duke rrëzuar disa pemë në rrugët dhe sheshet kryesore të kryeqytetit, ndërsa punonjësit e bashkisë janë në terren duke punuar për rikuperimin e dëmeve dhe në ndihmë të qytetarëve.

Kështu bën të ditur Bashkia e Tiranës teksa thekson se punonjësit e Bashkisë kanë punuar gjatë gjithë orëve të mbrëmjes dhe në mengjes për të normalizuar situatën dhe për të eliminuar rrezikun për qytetarët.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Stuhia e erës ka qenë aq e fortë sa nuk ka kursyer edhe pemë disavjeçare në disa rrugë të kryeqytetit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb