GJERMANI– Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Gjermani. Si pasojë e një sulmi me thikë në një autobus në qytetin Luebek, kanë mbetur të plagosur 12 persona. Mësohet se dy prej tyre ndodhen në gjendje të rëndë.

Sipas mediave të huaja, agresori, një 30-vjeçar me origjinë iraniane, ka sulmuar me thikë pasagjerët e autobusin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb