GREQI

Sulm kibernetik i paprecedentë turk në faqet elektronike të qeverisë greke

Për rreth dy orë sot në mbrëmje faqet elektronike zyrtare të parlamentit grek, ministrive  dhe dikastereve shtetërore nuk funksiononin.

Grupi i Hacker turk me titullin «Anka Neferler» pranoi sulmin në facebook duke shtuar se kjo është kundërpërgjja e parë për qëndrimin kërcënues të Greqisë ndaj Turqisë.

Athina zyrtare konfirmoi ngjarjen alarmante me deklaratë të posacme.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb