Arturo Vidal po kalon ditët e fundit si lojtar i Inter. Mesfushori e ka thënë prej kohësh se do largohet këtë verë nga Milano.Shumë është përfolur për një kalim në Brazil te Flamengo, por gjërat kanë marrë tjetër kah (Madje ngulte këmbë). Siç raporton Ole, lojtari nga Kili preferon një kalim në Argjentinë te Boca Junior.

 

Ffr

35 vjeçari kaloi 2 sezone te Interi, ku luajti më shumë se 20 ndeshje në secilin edicion. E gjithë karriera e tij deri më  tani ka qenë në Europë, me Vidal që veshur fanellën e Juves, Bayernit dhe Barcelonës.

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb