Të paktën 11 persona kanë mbetur të plagosur pas të shtënave me armë zjarri pranë Universitetit të Luizianës.

Autoritetet bëjnë me doje se të plagosurit fatmirësisht janë jashtë rrezikut për jetën.

Gjithashtu bëhet me dije se janë arrestuar dy persona, Daryl Sansbury 28 vjeç dhe Miles Moss 24 vjeç. Mediat e huaja shkruajnë se të arrestuarit janë përballur me 11 akuza.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb