Një tërmet me magnitudë 5.5 të shkallës Rihter ka ndodhur në kufirin e Turqisë me Iranin. Epiqendra e tërmetit ishte brenda territorit iranian, 15 kilometra në veriperëndim të qytetit Khoy.
Thellësia fokale u vlerësua në pesë kilometra. Tërmeti nuk kishte thellësi shumë të madhe dhe u ndje në shumë zona të Iranit dhe Turqisë.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: