Një tërmet me maginitutë 4.1 ballë të shkallës Rihet ka goditur paraditen e sotme Turqinë.

Sipas raportimeve, lëkundjet janë ndierë thuajse në të gjithë pjesën perëndimore të territorit turk.

Mediat lokale raportojnë se epiqendra e tërmetit ishte në qytetin Çanakkalesë, e thellësia e saj ishte vetëm 9 kilometra.

Për fat të mirë deri më tani nuk ka raportime për të lënduar apo dëme materiale.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: