KRETË

Një dridhje sizmike me madhësi 4 të shkallës Rihter ndodhi pasditen e së premtes në Kretë.

Kjo është një e dhënë e Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës.

Dridhja kishte një thellësi fokale prej 14.4 km dhe një epiqendër 9 km në lindje-verilindje të Zakros

Tërmetet kanë qenë një problem në këta kohë edhe për Shqipërinë, përpos vendeve të tjera afër nesh.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: