Një tërmet i fortë është regjistruar sot në rajonin Mindanao në Filipine. Qendra Sizmiologjike Mesdhetare Europane bëri me dije se tërmeti i regjistruar ishte me magnitudë 6.1 ballë, të shkallës Rihter.

Tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 60 kilometrash, tha EMSC.

Aktualisht nuk ka informacione për viktima të mundshme apo dëme materiale.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: