Tirana do të zhvillojë takimin e radhës atë kundër Flamurtarit, e vlefshme për javën e 20 të Kategorisë superiore, në stadiumin “Elbasan Arena”. Në mungesë të një stadiumi në kryeqytet baredheblutë janë të detyruar të shpërngulën në qytetin e Elbasanit. Kjo sfidë do të zhvillohet ditën e premte në orën 18.00 njofton zyra për shtyp e klubit të Tiranës. Edhe takimin e një javë më parë bardheblutë u detyruan ta luajë jashtë Tirane, në “Niko Dovana” të Durrsit. Pas 19 javësh të zhvilluara Tirana renditet në vendin e 3 në kuotën e 38 pikëve, 3 më pak se Kukësi kryesues.

 

(e.shkambi/balkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb