Janë zbardhur edhe emrat e 22 pasagjerëve shqiptarë që ndodhen në tragetin “Norman Atlantic”, i cili mban thuajse 500 pasagjerë dhe ekuipazh, si dhe më shumë se 200 mjete,

Ministria e Jashtme ka bërë publike emrat e tyre, ndërsa të njëjtat të burime thanë se numri mund të jetë më i lartë për shkak te dyshtetësisë së personave që ndodhen në traget.

Emrat e shqiptarëve

K. Zhuri,
P. Zhuri,
A. Zhuri,
A. Skendaj,
J. Qerama,
X. Parangoni,
L. Ndreu,
R. Mane,
S. Kolekaj,
B. Kazo,
V. Kane,
G. Gega,
F. Cuci,
H. Cuci,
R. Aliko,
D. Aliko,
S .Aliko,
H. Cukja,
S. Qendro,
A. Pashaj,
D. Sejko
Riza Çela, Leopard Beqiraj,
Enkelejda Beqiraj,
Aleksander Beqiraj

(d.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb