Deputeti Tritan Shehu, ka deklaruar se situata në administratë është problematike. Gjithashtu ai thekson se ‘Rilindja’ e kthyer administratën në Gjirokastër në një mekanizëm, larg asaj që duhet të jetë në funksion të qytetarëve.

REAGIMI:

Rumpalla ne administraten rilindase ne Gjirokaster e Qark!

Nuk eshte vetem UKGj ne kete derexhe!

Eshte ajo pjese e administrates militante, nepotiste, larg meritokracise e vendosur, e telekomanduar e tille.

Qe me tej keshtu “nxijne” te gjithe, edhe ata punonjes korrekt, te afte te atyre institucioneve shteterore.

E kthyer kjo administrate ne terresi ne nje mekanizem, larg atij qe duhet te “prodhoje” ne funksion te qytetareve.

Sepse ata qe e “komandojne”, e keq perdorin ne funksion te propagandes e interesave politike te Rilindjes!

14 Maji do tua ktheje administraten qytetareve!

Por dhe punonjesve te vertete te administrates do tu ktheje dinjitetin, personalitetin e dobiprurjen nga aftesite e puna e tyre!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb