Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Shqipërisë Tritan Shehu përmes një statusi në “Facebook” shprehet se ka qenë në Berlin, ku ka zhvilluar takim me Gunther Oettinger, komisioner i BE për Politikat Financiare dhe Burimeve Njerëzore.

Shehu thotë se Oettinger mbështet kërkesat opozitare për të luajtur rol pozitiv për Shqipërinë, në këto kohë të vështira.

  • foto galeri
  • foto galeri

Statusi i ish-deputetit të PD Tritan Shehu:

Berlin!

Me Z. Gunther Oettinger, komisioner i BE per Politikat Financiare dhe Burimeve Njerezore, duke biseduar edhe me nje “gote birre”.

Figure qendrore ne BE, njohes i thelle i financave europiane, i interesuar thellesisht dhe mbeshtetes i vendosur per zhvillimet ekonomike e integrimin e vendeve te Rajonit tone.

Pa asnje lekundje mbeshtet kerkesen tone per te luajtur nje rol pozitiv edhe ne keto periudha te veshtira per Shqiperine ne procesin tone te integrimit europian.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb