Policia greke ka zbuluar detaje të reja nga atentati i ndodhur më 10 tetor në Kifisia, ku u gjet i plagosur një shqiptar në anë të rrugës.

Mediat greke sqarojnë se shqiptari, 39-vjeçar, me precedent penal, u gjet i qëllua ma armë zjarri në aksin Athinë-Lamia. Për këtë atentat është shpallur në kërkim një shqiptar 44-vjeçe dhe një vajzë 35-vjeçare po shqiptare, e cila dyshohet se ishte bashkëpunëtore e tij.

Personat e përfshirë akuzohen për grabitje dhe tentativë vrasje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb