Të shtëna me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Kuçovë, ku një 45-vjeçar i identifikuar si Admir Bejo ka mbetur i plagosur.

Por emri i Bejos nuk është i panjohur për policinë, kjo pasi në vitin 2007 ai së bashku me të vëllanë kanë tentuar të vrasin vëllezërit Ardian Kundja, 25-vjeç dhe Saimir Kundja, 27-vjeç duke i qëlluar me 8 plumba pistolete tip “Berete”.

Vëllezërit Ilija Bejo, atëherë 23-vjeç dhe Admir Bejo, 30-vjeç, u larguan me shpejtësi nga vendngjarja, me një automjet tip “Ford Fiesta” me targa TR 79 88 N, duke menduar se i kishin eliminuar shënjestrat.

Në lidhje me ngjarjen e vitit 2007, policia ka raportuar se bëhej fjalë për një konflikt të nisur për shkak të një femre me të cilin Ilia Bejo bashkëjetonte prej një viti.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: