E reja ishte arrestuar më 5 maj gjatë një feste në një vilë, pasi sipas aktakuzës kishte me vete një sasi modeste hashashi. Akuzë që e reja e ka refuzuar gjithmonë.

Stjuardesa italiane e arrestuar në Arabinë Saudite, Ilaria De Rosa, do të duhet të qëndrojë në burg deri në nëntor. Në fakt, një gjykatë saudite la në fuqi të enjten në mëngjes në apel dënimin me 6 muaj për akuzat për posedim droge. 24-vjeçarja me origjinë veneciane do të qëndrojë në burg në Jeddah, ku ndodhet që nga 5 maji (ajo ka kryer tashmë pothuajse katër nga gjashtë muajt e dhënë nga shkalla e parë).

Stjuardesa, e cila punonte për kompaninë lituaneze Avion Express, u arrestua 5 majin e kaluar. E reja e ka hedhur poshtë gjithmonë akuzën dhe nga e cila ishte pastruar edhe nga tre shoqet që ishin me të atë mbrëmje.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb