Shefi i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike (IAEA) Rafael Mariano Grossi, ka folur për situatën në Ukrainë.

Grossi bëri me dije se situata në termocentralin e Çernobilit është kthyer në normalitet.

“Situata e përgjithshme e rrezatimit rreth centralit në Çernobil është mjaft normale. Mund të ketë pasur rritje të rrezatimit për shkak të pluhurit të ngritur nga automjetet ushtarake, ndërsa forcat ruse u larguan nga larguan nga Çernobili.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb