HUNGARI

Hungaria është vendi i parë i BE që miraton vaksinën kineze të COVID-19. Sot autoriteti shtetëror në Hungari aprovoi përdorimin e vaksinës së prodhuar nga kompania farmaceutike kineze, Sinopharm.

Ndërkohë jo vetëm, Hungaria u bë dhe vendi i parë i BE që miratoi vaksinën ruse Sputnik V.

BE në fillim ishte kundër kësaj qasje, por më pas u tërhoq duke thënë se nuk është e paligjshme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb