KINSHASA, R.D. E KONGOS

Një anije u përmbys në Liqenin e Kivu në Republikën Demokratike Lindore të Kongos javën e kaluar. Numri i të vdekurve fillimisht ishte 27, ndërsa tashmë është rritur dhe ka shkuar në 40.

Siç raporton “Reuters”, ministri i Përkohshëm i Brendshëm i vendit Basile Olongo konfirmoi se ka shkuar në 40 numri i të vdekurve.

Varka kishte gati 200 të vdekur, ndërsa 100 rezultojnë të humbur.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: