Për ish-Ministrin e Shëndetësisë Petrit Vasili, ky është buxheti i fundit i kësaj qeverie.

“Ky është një buxhet që rrënon mundësinë që shërbimi shëndetësor të merret sa më afër banesës, por ecën drejt përqendrimit që mban gjallë dhe ushqen një korrupsion të frikshëm.

Përfundimisht, me këtë buxhet kemi një qytetar klient të korrupsionit qeveritar’ tha  Vasili në bashkëbisedimin e organizuar nga opozita e bashkuar për buxhetin e vitit 2019 .

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb