ITALI

Kardiologu Giorgio Galanti është dënuar me një vit burg për vdekjen e futbollistit italian Davide Astori në vitin 2018.

Astori vdiq si pasojë e një ataku kardiak, por rezulton se vdekja e tij mund të ishte shmangur.

Pikërisht kardiologu i cili akuzohet sot për vrasje, nuk ka vënë në pah disa anomali të Astorit gjatë testit të stresit.

Në fakt për vdekjen e Astorit janë nën hetim dy mjekë, teksa humbja e tij e parakohshme 3 vite më parë tronditi futbollin italian.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb