LSI ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për zgjedhjet e 25 prillit në qarkun e Gjirokastrës.

LSI me anë të shkresës zyrtare kërkon rrëzimin e vendimit të KAS.

Për Gjirokastrën LSI kërkoi ripërsëritje të zgjedhjeve në Bashkinë e Dropullit dhe shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve për gjithë qarkun.

KAS i rrëzoi këto vendime duke lënë në fuqi rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit. LSI hodhi akuza gjatë shqyrtimit të çështjes në KAS për moslejimin e emigrantëve për të votuar në zgjedhje si dhe kishte indicie edhe për votim të dyfishtë.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb