TIRANE

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor dhënë ditën e sotme, Presidenca bën lëvizjen e radhës.


Burime për “BalkanWeb” thanë se nesër në 08:00 do të ketë një kenferencë për mediat në ambjentet e institucionit të Presidentit. Nuk dihet ende nëse në këtë dalje për mediat, që pason vendimin e sotëm të Kolegjit Zgjedhor, do të jetë vetë Kreu i Shtetit apo mesazhi do të përcillet përmes këshilltarëve të institucionit.


Po sipas të njëjtave burime, në Presidencë do të ketë një tjetër komunikim me mediat për vendimin e sotëm të Kolegjit dhe krizën e rëndë politike në vend.


Kolegji Zgjedhor shpalli sot vendimin e tij në në lidhje me kërkesën e Partisë Uniteti Kombëtar për çregjistrimin nga zgjedhjet. Kolegji Zgjedhor ka lënë në fuqi vendimin e KQZ për të mos çregjistruar Partinë e duke lënë kështu në fuqi 30 qershorin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb