Reperi Lil Keed , një yll në rritje, i cili ishte anëtar i labelit “YSL” të Young Thug , ka ndërruar jetë në moshën 24-vjeçare. Lajmin e bëri të ditur vëllai i reperit përmes një postimi në rrjetet sociale. “Nuk mund ta besoj që të pashë të vdisje sot vëlla, nuk e di se çfarë dëshiroj të bëj dhe kjo është e vështirë për mamanë, babain, vëllezërit tanë Naychur dhe Whiteboy.”

Vdekja e tij u raportua fillimisht nga revista “Complex”, pasi morën edhe konfirmimin nga familjarët e tij.

Megjithëse reperi kishte nënshkruar kontratën e tij me YSL, ai nuk ishte pjesë e padisë së fundit në Atlanta që çoi në arrestimin e reperëve, Gunna , Young Thug dhe 26 bashkëpunëtorë të tjerë të labelit.

Pas bastisjes dhe arrestimeve, Keed postoi një deklaratë, duke këmbëngulur se YSL nuk ishte një organizatë kriminale, siç ishte pretenduar në padinë me 56 pika.
Lil Keed regjistroi shumë këngë të njohura, duke përfshirë “Snake”, “She Know” dhe “Wavy (Remix). Keeds fitoi shumë sukses nga albumet e tij dhe mixtapes, si dhe u shfaq në bashkëpunime me artistë si Travis Scott , Lil Uzi Vert , Chris Brown , Future , Zaytoven dhe Lil Yachty .

Offset, nga treshja e njohur e repit, Migos , bëri një shkrim në lidhje me vdekjen e tij në Instagram. Quana Bandz , e dashura e Keed postoi një homazh rrëqethës duke vajtuar për vdekjen e tij në Instagram duke thënë: “Të dua shumë fëmijë🥺 atë që po postoj për të bërë pa ty😤 Nuk mund të marr frymë siç duhet, të fle mirë. Asgjë. S’dua të flas me askënd. Keed nuk e duroj dot këtë.”

Keed ka lënë pas të dashurën e tij, Quana, dhe vajzën e tyre Naychur ./PanoramaPlus

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: