Populli zikaltër ka nisur prej kohësh të ëndërrojnë për finalen e madhe të Stambollit. Në futboll asgjë nuk është e pamundur, aq më tepër kur bëhet fjale për një sfidë teke, për një finale të Champions League. Simone Inzaghi dhe stafi i tij po punojnë për të ndërtuar një formacion fitues, edhe pse përballë kanë një skuadër jashtëzakonisht të fortë, ekipin më në formë për momentin në Evropë, Man.City.

351333194 581063153898902 4455831338186381852 N
351333194 581063153898902 4455831338186381852 N

Janë rikuperuar Mkyitaryan dhe Correa, por Inzaghi ka vetëm një dilemë në lidhje me formacionin që do të hedh në fushë nga minuta e parë. Në sulm, Dzeko do ta nis nga minuta e parë në krah të Martinez, ndërsa dilema e vetme ka të bëjë me mesfushën. Pavarësisht se Mkhitaryan është rikuperuar, armeni do të jetë në stol pasi vendin e tij do ta marrë Brozovic i cili do të luaj përkrahë Barella dhe Calhanoglu.

350145311 1289278255062978 3467538404490193114 N
350145311 1289278255062978 3467538404490193114 N

Atmosfera pritet të jetë e zjarrtë, jo vetëm në Stamboll, por edhe në Milano. “San Siro” ka hapur dyert për finalen e madhe teksa pritet të jenë afro 40 mijë tifozë që do ta ndjekin finalen në ekrane gjigandë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb