Napoli sa vjen e afrohet më shumë me titullin kampion. Atalanta korri sukses në shtëpi 2-0, pastër, ndaj Atalantës.

Pjesa e parë do ishte mjaft e vështirë për ekipin e Spalletit, por napoletanët do mund të zhbllokonin ndeshjen në minutën e 60-të me gjeorgjianin Kvara. Në minutën e 77-të, kosovari Rrahmani do dyfishonte shifrat me kokë, pasi u shkëput nga të gjithë.

Berat Gjimshiti ishte titullar në këtë ndeshje, por la fushën që në minutë ne 44-të, pas një shqetësimi muskulor. Napoli kryeson me 68 pikë, 18 pikë më shumë se Interi i vendit të dytë. Bergamaskët gjenden në vendin e gjashtë me 42 pikë.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: