Verona ia del të triumfojë 1-2 në shtëpinë e Atalantës. Bergamaskët e panë veten në disavantazh të dyfishtë pas 55 minutash. Fillimisht, ai që shënoi ishte Cecherini, ndërsa një autogol i Koopmeiners komplikoi akoma më shumë gjërat.

 

 

Ekipi i Gasperinit do zgjohej në të 82-tën me Scalvinin, por vonë.

 

Atalanta dhe Verona janë jashtë Europe për momentin. Të dyja skuadrat renditen respektivisht në vendin e tetë dhe të nëntë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb