ELBASAN

BalkanWeb siguron pamjet nga vendi i ngjarjes në Elbasan të banesës së Lefter Zhidru i cili për 5 orë bëri rezistencë ndaj Policisë dhe RENEA-s.

Dallohet se dritarja e banesës së tij në kat të dytë e ka xhamin e thyer, por Zhidru qëllonte nga dritarja përpara dhe jo tek kjo dritare që s’dihet ende nga plumbat e kujt është thyer.

Por ndërkohë Zhidru duke qëlluar në drejtim të rrugës ka dëmtuar dhe xhama automjetesh poshtë pallatit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb