Krijimi i videove interesante dhe publikimi i tyre në rrjetet sociale është shndërruar në një trend që ka joshur shumë të rinj. Por, kur videot dokumentojnë shkelje mund edhe ta pësosh.

Kjo i ka ndodhur një të riu në kryeqytet i cili mbrëmjen e 31 janarit ka hedhur në rrjetin social “Tik Tok” një video duke drejtuar mjetin e tij “BMW X5” me shpejtësi dhe duke bërë xhirime gomash dhe drift.

Vetëm një ditë më vonë policia rrugore e Tiranës ka gjetur mjetin dhe e ka sekuestruar si edhe ka gjobitur drejtuesin me 50 mijë lekë të reja për shkelje të Ligjit Nr 8378 datë 22.07.1998 “Kodi Rrugor Republikës Shqipërisë” i ndryshuar, neni 139 paragrafi 3 dhe neni 93 paragrafi 1, 3 dhe 5.

Gazetarja Dorjana Bezat ka siguruar për BalkanWeb pamje të videos së të riut në “Tik Tok” si edhe momentet kur policia gjobit të riun dhe i sekuestron mjetin.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb