PSG merr suksesin e dytë radhazi. Ekipi i Galtier fitoi 2-1 në shtëpi ndaj Toulouse. Mysafirët shtangën kampionët e Francës me një goditje dënimi të Van De Boomen, pas gjysmë ore loje. Vendasin reagojnë dhe vendosin ekuilibrat me Hakimi, në minutën e 38-të.

Një gjuajte perfekte e Messit në të 58-të do përfundonte në rrjetë. Tipike gjuajtje të tij, vrastare dhe të pamundura për t’u kapur nga portieri. PSG ka 54 pikë dhe renditet në vendin e parë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: