Gjatë ndeshjes Uruguay-Francë e vlefshme për kupën e botës Rusi 2018, sulmuesi francez bie në tokë duke acaruar së tepërmi kundërshtarët.

Simulimi i futbollistit francez Mbappe ka krijuar zemërim tek lojtarët e Uruguayt.

Sulmuesi rrotullohet disa herë në tokë, duke nervozuar kundërshtarët. Godin, kapiteni i Uruguay, nxehet dhe në fushë fillon nervozizmi.
Arbitrit i duhet pak kohë për të zbutur dhe qetësuar situatën, përpara se ti paralajmërojë të dy.
(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: