TROPOJE

Ndërsa procesi i votimit është mbyllur zyrtarisht në orën 19.00, protestues të shumë të opozitës po protestojnë kundër mbajtjes së zgjedhjeve mono-partiake.

Në KZAZ të Tropojës, mbështetës të opozitës kanë dalë në protestë duke thirrur “Rama ik”.

Ata kërkojnë largimin e Ramës, një kërkesë kjo e hershme e opozitës së bashkuar. Sot janë mbajtur zgjedhjet vendore në mbarë vendin, ndërsa pjesëmarrja e regjistruar ishte e ulët.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: