Përbërësit

125 gr pana 35%
140 gr çokollatë fondente Guanaja 70%
250 gr pana shtazore 35%

Pergatitja
Ngrohim panën e parë dhe e ziejmë pak sa të marrë valë. E hedhim tek çokollata dhe e lemë 1 minutë të shpërndahet nxehtësia e panës.
Më pas e bashkojmë me panën shtazore që e kemi rrahur pak. E hedhim në gota dhe e lemë në frigorifer për 1 orë.

(News24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb