Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, me anë të një videoje të shpërndarë në rrjetet sociale, shkruan se më 2012, kur Edi Rama ishte në opozitë fliste për parime e konsensus, kurse sot në pushtet rrëmben e shqyen Kushtetutën.

https://www.facebook.com/watch/?v=2356307327998640&extid=IzF8aWmnPFgdQOIT

Postimi i nënkryetarit të LSI-së Petrit Vasili:

Ja cfare thoshte KryeMashtruesi per Kushtetuten, ne vitin 2012, kur ishte ne opozite

Mashtruesi kur ishte ne opozite fliste per parime dhe konsensus, kurse sot ne pushtet rrëmben dhe shqyen Kushtetuten vetem me votat moniste te delenxhinjve te tij ne parlament.

Kushdo i blere, ngado qe vjen dhe qe vihet ne sherbim te ketij mashtruesi, te mendohet shume, sepse do te behet edhe ai pjese e dosjes se akuzes ndaj te ciles do te pergjigjet deri në një mashtruesi perballe popullit.

Populli mban shënim çdo gje dhe grushtin e jep te tmerrshem!!

Shiheni VIDEON, qe flet vete dhe kuptoni gjithshka.

(d.xh/ balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb