Nuk ka më dyshime. Ivan Perisic do të firmosë për Tottenham, duke u larguar kështu përfundimisht nga Interi. Sulmuesi anësor ka mbërritur në Londër, për të zhvilluar vizitat mjekësore.

 

 

Ky transferim ka qenë dëshirë kryesore e trajnerit të Spurs, Antonio Conte. Perisic ka luajtur disa sezone për ekipin nga Milano, ndërsa në CV e tij ka klube si Dortmund, Wolfsburg, Bayern dhe Clubbe Brugge.

“Ivan Perišić ka mbërritur në Londër për t’iu nënshtruar testeve mjekësore përpara një transferimi në Tottenham” – Shkruan Sky Sports.

 

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb