ITALI

Shirat intensiv që kanë përfshirë pothuajse të gjithë Italinë kanë sjellë probleme të mëdha në qarkullimin e mjeteve duke paralizuar shumë zona dhe duke sjellë edhe dëme materiale.

Në këtë video të publikuar nga Repubblica.it, lumi Marangone është frymë se tepërmi nga prurjet e reshjeve në Civitavecchia dhe Santa Marinella.


Uji i furishëm ka marrë përpara gjithçka, edhe një makinë siç shihet në video. Stuhia detare në Santa Marinella ka bërë që deti të dalë deri lart në plazhe.Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb