Punonjës të ADZM Fier dhe vullnetare, po monitorojnë çeljen e vezëve të një foleje breshke, e llojit Caretta Caretta, në parkun kombëtar Divjake-Karavasta.

Prej disa ditësh e netësh, punonjësit e parkut po kujdesen të krijojnë kushtet e duhura që çelja e breshkave të mos shqetësohet nga kafshë grabitqare apo kureshtja e njerëzve.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: