Ndeshja mes Portos dhe Sporting Lisbonës bëri bujë nëpër media për shkak të sherrit që plasi mes lojtarëve. Një ndër ata që ranë në sy në atë kaos ishte ish-mbrojtësi i Real Madridit, Pepe.

Portugezi u përjashtua me karton të kuq në atë ndeshje, për shkak të dhunës që tregoi në fushë.

Jo vetëm kaq, por kamerat kanë kapur lojtarin duke goditur një pjesëtar të stafit të kundërshtarëve.

Mbetet për tu parë se çfarë vendimi do të japë federata vendase, por ky incident mund të bëjë që lojtari të pezullohet deri në 2 vjet/ PANORAMASPORT.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: