Kur duhen rreth 90 minuta nga starti i ndeshjes Republika Çeke-Kosovë, një akt i dhune skandaloz ka ndodhur nga ana e huliganëve çekë. Këta të fundit kanë sulmuar fizikisht tifozët që kishin ardhur në mbështetje të Kosovës, duke u shkaktuar dëme fizike.

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Brno & Plzen?? hooligans attacked pub with Albanian before match Czech Republic – Kosovo, after minute intervention cops

Un post condiviso da správce3 (@hooligans.cz) in data:

Huliganët çekë kanë qenë të maskuar, raportojnë mediat kosovare, ndërsa sulmi i tyre ka qenë i beftë duke i zënë në befasi miqtë që po bëheshin gati për të udhëtuar drejt stadiumit. Aktualisht nuk ka raportime, ndërsa faqe të ndryshme çeke në internet i bëjnë jehonë aktit vandal duke e ngritur lart vëllazërinë e tyre me serbët.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb