Ernest Muçi nuk do të largohet nga Tirana pavarësisht peformancës së shkëlqyer në sezonin e kaluar si dhe në kualifikueset e Champions dhe Europa League.

KF Tirana njofton se ka rinovuar me talentin e saj dhe se sezonin e ri 19-vjeçari do të vijojë të furnizojë sulmin për të mbrojtur titullin kampion.

Më në fund lojtari dhe presidenca e ekipit kanë gjetur gjuhën e përbashkët pasi këtë verë u përfol shumë se Muçi me të gjitha gjasat mund të largohej jashtë vendit.

 

NJOFTIMI NGA KF TIRANA

Tirana njofton rinovimin e kontratës me lojtarin Ernest Muçi.

Klubi i futbollit Tirana njofton vazhdimësinë e kontratës me Ernest Muçin. Pas një viti të suksesshëm me fanellën bardheblu, sulmuesi dhe presidenca kanë gjetur gjuhën e përbashkët dhe kanë vendosur të zgjasin bashkëpunimin mes tyre edhe në sezonin e ri. Lojtari i rritur në kampin e kampionëve vazhdon të furnizojë sulmin në skuadrën e tij të zemrës. #identitetiTirona

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb