SHBA

Një stuhi e fuqishme ka goditur SHBA-në dhe si pasojë është krijuar një tornado e madhe, e cila ka përshkuar pjesën perëndimore të Minesotës, duke shkaktuar edhe vdekjen e një personi.

Gjithashtu raportohet se dy persona të tjerë kanë mbetur të lënduar, ndërsa dhjetëra ferma janë shkatërruar plotësisht. Mësohet se viktima është një 30-vjeçar.

Sipas ekspertëve të Institutit të Meteorologjisë, tornadoja është cilësuar si e kategorisë së tretë dhe shpejtësia e erërave u regjistrua 270 kilometra në orë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb