Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur jetën në ring!Situata e rëndë ka shokuar të gjithë të pranishmit në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”, ku edhe po zhvillohet veprimtria. Velchkov ka rënë pa ndjenja në ring nga goditjet e rivalit, ndërsa ambulanca ka mbërritur pas 7 minutash dhe ka transportuar bullgarin në spital, ku ai ka ndërruar jetë pak pas mbërritjes për shkak të një ataku kardiak.


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: