Një urë në provincën Quanzhou në Kinë është ndarë në dysh pasi nuk ka mundur të përballojë nxehtësinë e madhe.
Në Kinë janë lëshuar alarme për të nxehtin ekstrem në mbi 70 qytete që janë pushtuar nga temperatura që kalojnë 40 gadë Celsius.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CNN (@cnn)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb