Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta përmes një videomesazhi ka risjellë në vëmendje misionin e partisë së tij.

Sipas Metës, beteja e PL-së nuk është çështje pushteti, por për të mbrojtur të ardhmen e kombit.

“Beteja jonë nuk çështje pushteti. Beteja jonë është për të mbrojtur të ardhmen e kombit tonë, që është vënë seriozisht në pikëpyetje nga një grupim aventurierësh që synojnë shtypjen, varfërimin dhe largimin e shqiptarëve.”, shkruan Meta në ‘Facebook’.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb